چه کسانی نیاز به تعویض مفصل زانو دارند؟

تعویض مفصل زانو

تعویض مفصل زانو

چه کسانی نیاز به تعویض مفصل زانو دارند؟

چه کسانی نیاز به تعویض مفصل زانو دارند؟ آیا تعویض مفصل زانو درد دارد؟ تعویض مفصل زانو در چه سنی باید برای افراد انجام شود؟ چرا بـاید افراد ایـن عمل را انجام دهند؟ آیـا تعویـض مفصل زانــو بـرای افراد عوارض بـه وجـود می آورد یا خیــر؟

در این مقاله قصد داریم در رابطه با تعویض مفصل زانو و راه هایی که میتوان این عمل را انـجام داد بـرای شما همراهان عزیز توضیحاتــی را ارائه دهیم. برای دریافت پاسخ سوالات خود، ما را در این مقاله همراهی کنید.

همچین شما عزیزان میتوانید برای مشاهده فیلم دکتر مجید قربان زاده برای روی لینک درج شده در این قسمت کلیک کرده و فیلم را از طریق اینستاگرام مشاهده فرمایید.

چه کسانی باید این عمل را انجام دهند؟

این سوالی است که برای بیشتر افرادی که درد زانو دارند به وجود می آید. معمولا زمانــی کــه افراد دچـار آرتروز بسیــار شدید می شونــد و ساییدگی مفصل در افراد بـه وجود می آیـد. دکتر متخصص ارتوپـد به بیماران پیشنهاد خواهد داد تـا روش تــعویض مفصل زانــو را انجــام دهند. البته این روش درمانی در مواقعی توسط پزشک تجویز می شود که بــدن فرد به هیچ یک از روش های درمانــی پاسخ نمی دهد و زانو درد همچنان در فرد ادامه دارد.

مطالعه بیشتر  سوزش کف پا

راه های درمانی زانو درد چیست؟

راه های درمانی دیگر که برای درد زانو به افراد پیشنهاد خواهد شد عبارت است از :

 • آب درمــانــی
 • فیــزیــوتراپی
 • تقویت عضلات
 • مصرف داروهـا
 • اوزون درمانــی
 • آرتــروسکوپــی
 • استفاده از تزریق و روش هایی مثل پی آرپی
تعویض مفصل زانو

تعویض مفصل زانو

روش های نام برده شده در قسمت بالا برای زمان هــایــی است که فرد دچار آرتــروزهای خفیف و متــوسط می شود. همچنین دوره درمان و نقاهت این نوع از آرتروزها کوتـاه و مقطعی است. در مقابـل نوع خفیف آرتـروز، ممکن است در بـرخی از افـراد بـــه هر دلیـلی نوع شدید هـم بــه وجـود می آید که در این مواقع درمان های نام برده شـده در افراد پاسخگو نخـواهد بود و بایـد با صلاح دید پزشــک از روش درمانـی تعویــض مفصــل زانـو استفاده کـرد. ایــن روش درمانـی در بیمارانی که دارای سن بالاتر هستند هـم توسـط دکتر تجــویز خواهد شد. در نتیجه بهتریــن روش درمــان تعویض مفصل زانو یا آرتروپلاستی زانو می باشد.

دوام پروتز زانو چقدر است؟

پروتز زانـو معمولا حداکثـر بین 15 تا 20 ســال بیشتــر در افراد دوام نخواهد داشت. پزشک و متـخصص ارتوپـد بــه افرادی کـه متقاضی این عمل هستند پیشنهاد خواهــد داد برای جلوگیری از عمل مجددا زانو در سنین بالاتر این عمل را انجام دهنـد. البــته در مواقع اضطراری و زمانــی که روش های درمانــی دیـگر روی افراد جوان تر پاسخگو نباشد این روش به کار گرفته خواهد شد اما در اصل این روش درمــان برای افراد با سن بالاتر است.

عمل پروتز زانو باید در چه سنی انجام شود؟

این روش درمانی معمولا باید در سنی برای بیمار انجام شود که نیاز به تعویض مجدد پروتز نباشد. در طول زندگی دوبارایـن عمل برای یک فـرد انجام شود زیرا علاوه بر این که این عمل دارای هزینه زیاد برای افراد متقاضی است، عمل دوم دشوارتـر بوده و میزان درد بیشتری نسبــت بـه عمل اول برای فرد به وجود می آورد. در نتیجه بهترین راه این است که در سن بالاتر این عمل انجام شود. در نتیجه پزشک و متخصص ارتوپـد بهترین سنی که برای عمل تعویض مفصل زانو پیشنهاد می کند سن بالای 60 و65  خواهد بود.

مطالعه بیشتر  پای ضربدری و دلایل ایجاد آن

 

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر مجید قربان زاده

پیج اینستاگرام دکتر مجید قربان زاده

کانال آپارات دکتر مجید قربان زاده

کانال نماشا دکتر مجید قربان زاده

———————————————————–

 

مقالات مرتبط:

 

4 دیدگاه

  • سلام برای پاسخ به این سوال با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
   ۰۲۱-۴۴۲۳۶۷۲۱ در مرزداران
   ۰۲۱-۷۷۱۷۳۵۱۵ در پیروزی

  • سلام
   هدف اصلی فیزیوتراپی آموزش دادن به بیمار در نحوه کنترل کردن علائم و بالا بردن سلامت زانو هایش می باشد.
   افرادی که بعد از عمل جراحی فیزیوتراپی انجام میدن نسبت به افرادی که فقط استراحت مطلق میکنند دوره نقاهت خیلی کم تری دارند.
   و سریع میتوانند به حالت اولیه خود بازگردنند چون ورزش ها و یا گرما درمانی و حرکات اصلاحی که صورت میگیرد میتواند سبب کاهش درد
   و کاهش دوره درمان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *