بهترین متخصص ارتوپدی

بهترین متخصص ارتوپد

بهترین متخصص ارتوپد

کلمه ارتوپد به چه معناست؟

همانطور که می دانید علم پزشکی یکی از واجباتی است که در طول زندگی بارها و بارها به آن احتیاج پیدا می کنیم.

همواره متخصصان در زمینه های مختلف مطالعات خود را کامل کرده و می توانند به صورت تخصصی آسیب های پیش آمده برای افراد را بهبود ببخشند.

یکی از شاخه های پرکاربرد پزشکی ارتوپدی است و وجود چنین علمی برای رفع انواع مشکلات استخوانی همواره الزامی می باشد.

به طور کلی ارتوپد به معنی رفع آسیب های استخوانی است، به همین دلیل متخصصان ارتوپد به طور تخصصی هرگونه نقص و آسیب مربوط به استخوان و مفاصل را درمان می کنند.

روش های مختلفی برای درمان عوارض استخوانی وجود دارد که پزشکان ارتوپد با توجه به شدت عارضه روش های مختلف را انجام می‌ دهند.

همچنین باید بدانید که پزشکان ارتوپد تنها در زمینه اصلاح و بهبود مشکلات استخوانی و مفصلی فعالیت دارند، به همین دلیل کلمه ارتوپد به معنی پزشکی استخوان می باشد.

بهترین متخصص ارتوپدی کیست؟

دور ماندن از آسیب‌ های جسمانی و بیماری‌ های مختلف امری اجتناب‌ ناپذیر است، اما شما می توانید از سلامت خود محافظت کرده و در صورت بروز هرگونه آسیب سریعا برای بهبود شرایط به پزشک مراجعه نمایید.

بسیاری از افراد با عبور از سنین میانسالی ممکن است مشکلات مختلف را در ناحیه استخوان و مفاصل خود تجربه کنند که بهبود چنین شرایطی بر عهده پزشک و متخصص ارتوپد خواهد بود.

البته اتفاقات، حوادث، تصادف ها و مسائل ژنتیکی همگی عواملی هستند که ممکن است آسیب های مختلف را به سایر استخوان ها و مفاصل بدن وارد کند که در صورت بروز چنین آسیب‌ هایی شما تنها می‌ توانید به پزشکان و متخصصان ارتوپد مراجعه کنید.

متخصصان دیگر شاخه های پزشکی نمی توانند مشکلات مربوط به استخوان و مفصل را درمان کنند و این پزشک ارتوپد است که با تبحر بسیار زیاد می‌ تواند آسیب پیش آمده را شناسایی و بهترین روش برای درمان را انجام دهد.

زمانی مشکلات استخوانی و مفصلی پیدا میشوند دغدغه افراد این است که برای بهبود شرایط به کدام پزشک و با چه شرایطی مراجعه کنند.

باید بدانید که پزشکان اگر به درستی تحصیلات خود را به پایان برسانند و در مدارج بالا و مراکز معتبر تحصیل کنند، می ‌توان به آنها اعتماد کرد.

این پزشکان روش های قطعی و نوین را برای درمان مشکلات استخوانی آموزش خواهند دید و علاوه بر داشتن تحصیلات کامل و عالیه باید اخلاق حرفه ای داشته باشند و بتوانند با با بیمار خود ارتباط خوبی برقرار کنند.

در ابتدا رفع آسیب‌ های روانی می‌ تواند به بهبود شرایط جسمانی کمک زیادی کند.

هرچه تجربه پزشک ارتوپد بالاتر باشد قطعا فرد بیمار راحت تر به پزشک اعتماد می‌ کند. البته چنین متخصصانی با توجه به تبحر زیاد و تجربه بسیار بالا می‌ توانند سریعا آسیب های پیش آمده را شناسایی کرده و بدون کوچک ترین نقص و آسیب مشکلات مختلف را درمان کنند.

مهمترین وظایف ارتوپد

دانستن اطلاعات کامل در مورد وظایف پزشکان و متخصصان مختلف باعث میشود تا در صورت بروز هرگونه آسیب فرد بیمار بداند که باید به کدام پزشک مراجعه نمایند.

هرگونه آسیب هایی که ممکن است در نواحی مختلف بدن و استخوان ها به وجود آید به واسطه پزشک متخصص و ارتوپد درمان میشود.

هر گونه پیچ خوردگی، کشیدگی و شکستگی در ستون مهره ها و در رفتگی در نواحی مختلف بدن به واسطه پزشک ارتوپد درمان شده و جزء وظایف این متخصص می باشد.

به طور کلی بیماری های مربوط به ستون مهره ها از گردن تا پایین ترین نقطه بر عهده پزشک ارتوپد است.

البته بهبود بیماری‌ هایی مانند روماتیسم مفاصل و رماتیسم استخوانی و همچنین بیماری‌ های عفونی و توده های خطرناک همگی بر عهده پزشک متخصص و ارتوپد بوده که با روش‌ های مناسب می‌ توانند درمان را آغاز کنند.

هرگونه اختلال و آسیب هایی که در رباط ها و تاندون ها به وجود می آید، حتی تعویض مفصل زانو و مفصل لگن، همچنین آسیب هایی که مربوط به مینیکس زانو بوده نیز برعهده پزشک ارتوپد خواهد بود.

متخصصان ارتوپد می‌ توانند هرگونه مشکلات مفصلی و استخوانی مادرزادی را برطرف کرده و بهترین روش ها را برای درمان آغاز کنند. این متخصصان مشکلاتی مانند راشیتیسم، پوکی استخوان، نرمی استخوان و قطع اندام ها زا با شیوه های مختلف انجام می دهند.

هر نوع آسیب در ناحیه استخوان و مفاصل باید به دستور پزشک ارتوپد درمان شود.

هرگونه دردهای استخوانی، گرفتگی، کشیدگی و آسیب های مختلف در ستون مهره ها، گردن، لگن، پا، دست و هر جای دیگر از بدن را می‌ توان به واسطه پزشک ارتوپد درمان نمود.

متخصصان آموزه‌ های کامل را در دوران تحصیل خود کسب کرده و بر اساس تجربه روند کار خود را آغاز می کنند و نهایتا می‌ توانند مشکلات جسمانی افراد را برطرف سازند.

مطالعه بیشتر  بازسازی رباط صلیبی و مینیسک

تقسیم بندی شاخه های اصلی ارتوپدی

بسیاری از افراد تصور می‌ کنند که متخصصان ارتوپد می‌ توانند هرگونه نقص های استخوانی و مفصلی در نواحی مختلف بدن را درمان کنند، اما باید بدانید که شاخه ارتوپدی به چندین زیر مجموعه تقسیم میشود و هر پزشک تنها می‌ تواند در یک شاخه تخصص خود را دریافت نمایید.

به عنوان مثال بسیاری از متخصصان ارتوپد تنها در زمینه دست یا تنها در زمینه ستون فقرات فعالیت دارند و کسانی که با چنین آسیب هایی مواجه میشوند می‌ توانند به این متخصصان و یا پزشکان فوق تخصص ارتوپدی مراجعه کنند.

برخی متخصصان ارتوپد می توانند تنها در زمینه لگن و یا مفصل ران یا تنها در زمینه زانو و پا فعالیت کنند. ارتوپدی کودکان نیز شاخه ای مجزا می باشد.

برخی از متخصصان ارتوپد تنها برای درمان تومور های سیستم حرکتی تخصص داشته و برخی دیگر در زمینه جراحی تروما و آسیب های اسکلتی هستند و بسیاری دیگر از متخصصان ارتوپد تنها می ‌توانند آسیب های ورزشی را بهبود ببخشند.

دسته دیگری از پزشکان ارتوپد در زمینه قطع عضو فعالیت داشته که روند فعالیت قطع عضو بخش اصلی تخصص آنها خواهد بود، به همین دلیل است که در صورت بروز هرگونه آسیب های اسکلتی باید حتماً اطلاعات لازم را داشته باشید و بدانید که باید به کدام متخصص مراجعه کنید.

بهترین روش برای پیدا کردن متخصص ارتوپد

در زمان های گذشته هنگامی که شخصی به پزشک نیاز پیدا می کرد سعی داشت تا از طریق پرس و جو در بین اقوام و دوستان بهترین پزشک را پیدا کرده و برای معالجه به مراکز درمانی مراجعه نماید.

اما با وجود گوشی‌ های تلفن همراه و راه های ارتباطی آسانی که در اختیار همه افراد قرار می‌ گیرد، انتخاب و پیدا کردن پزشکان متخصص در زمینه های گوناگون کار ساده ای شده است.

بسیاری از متخصصان با دایر نمودن سایت های مختلف و صفحاتی خصوصی در فضای اینستاگرام به راحتی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار افراد قرار داده و راه های ارتباطی را نیز بازگو می‌ کنند، در این شرایط مراجعین می توانند به راحتی اطلاعات مورد نیاز را نسبت به پزشک مربوطه کسب کرده و بدون نیاز به مراجعه حضوری نوبت خود را دریافت نمایند.

در چنین شرایطی متخصصان می‌ توانند اطلاعات کامل و جامعی را نسبت به تخصص و حرفه خود در اختیار افراد قرار داده و فرد مراجعه کننده با بررسی ‌های تکمیلی می تواند پزشک خود را انتخاب کند.

با این شرایط دیگر نیازی به مراجعه حضوری و یا تحقیقات گسترده در مورد پزشک نخواهد بود و شما می توانید از راه های ارتباطی و فضای مجازی که در اختیار همه افراد قرار می‌ گیرد پزشک معالج خود را با کمترین زحمت انتخاب نمایید.

بهترین متخصص ارتوپدی

جراحی ارتوپدی یا همان استخوان پزشکی به بخشی از علم پزشکی گفته می‌شود که می‌تواند شامل درمان بیماری ها و یا اصلاح ناهنجاری های موجود در استخوانها باشد.

که معمولاً ارتوپدی به شاخه‌های مختلفی مانند:

 • جراحی ستون فقرات
 • ارتوپدی اطفال
 • جراحی پا و مچ پا
 • جراحی تومورهای استخوانی
 • جراحی لگن مفاصل و مفاصل زانو
 • و همچنین جراحی شانه و دست تقسیم می‌شود

که در حالت کلی یک متخصص ارتوپد به درمان بیمارانی می‌پردازد که به گونه‌ای با بیماری های استخوانی مفاصل و ستون فقرات درگیر هستند.

با توجه به اینکه وجود بیماری در بخش استخوانها و مفاصل و ستون فقرات بسیار حساس است به گونه ای تحمل کردن درد آن نیز دشوار است، پس باید در سریعترین زمان ممکن و در صورت بروز مشکل به یک متخصص ارتوپد مراجعه کرد، که خوشبختانه امروز وجود متخصصین زیادی در سطح کشور باعث شده است که بحث درمان و همچنین دسترسی سریع به پزشکان متخصص برای بیماران بسیار راحت گردد که دکتر قربان زاده یکی از بهترین متخصصان ارتوپدی در ایران می باشد، که بیماران به راحتی می‌توانند برای معالجه به دکتر قربانزاده مراجعه نمایند.

انواع خدماتی که دکتر ارتوپدی ارائه میدهد چیست؟

همانگونه که در متن بالا گفته شد ارتوپدی می تواند شامل بخش های مختلف باشد که در حالت کلی وظیفه اصلی ارتوپدی ترمیم و یا درمان بیمارانی است که در بخش استخوان، مفاصل و ستون فقرات دچار مشکل می باشند.

در حالت کلی ارتوپدی به درمان موارد زیر می پردازد:

 • جراحی دست و رفع کردن تمام مشکلاتی که در استخوانهای دست ممکن است به وجود بیاید
 • جراحی ستون مهره و ستون فقرات
 • جراحی لگن و ران
 • جراحی زانو و جراحی پا
 • جراحی تومور ها و آسیب‌های موجود در بخش اسکلت
 • جراحی آسیب های ورزشی و غیر

در واقع تمام مشکلات و ایراداتی که ممکن است در استخوان‌ها و ستون فقرات یک فرد ایجاد شود به وسیله یک متخصص ارتوپد قابل رفع می باشد، به شرطی که پزشک مربوطه دارای تخصص کافی در این باره باشد.

معمولا افرادی که مدرک پزشکی خود را گرفته اند بعد از طی کردن یک دوره چهار ساله تخصصی در دانشکده های پزشکی می توانند مدرک تخصصی ارتوپدی را دریافت نمایند که این دوره تخصصی چهارساله را رزیدنتی گویند، در واقع ارتوپد یک کلمه یونانی می باشد.

مطالعه بیشتر  نقاهت پس از آرتروسکوپی

در اکثر مواقع مردم فکر می‌کنند که معنی ارتوپد این است که فقط به جراحی استخوان ها می پردازد در صورتی این چنین نیست، اکثر دردهایی که در قسمت دست و پا احساس می‌شود به خاطر وجود مشکلاتی در بافت های غیر استخوانی می باشد.

مثلاً تاندون یکی از بخش‌های مهم بروز درد در اندام هر فردی است که تاندون ها با توجه به اینکه بخش هایی در داخل عضلات و استخوان‌ها هستند و به گونه ای آنها را به هم وصل می کنند و ممکن است در حین ورزش کردن و انجام فعالیت سنگین دچار آسیب شوند که در نتیجه آن باید درمان گردند.

و یا همچنین کشیده شدن عضلات ممکن است باعث پارگی عضلات گردد که این مورد نیز می‌تواند باعث دردهای بسیار شدید شود، که پزشک ارتوپدی به راحتی می تواند تمام این موارد را رفع نماید.

همچنین در برخی از حالات مشاهده می‌شود که به خاطر وجود مشکلاتی در استخوان مفصل، تاندون ها و یا اعصاب اندامها ممکن است نیاز به عمل جراحی داشته باشد، که در این حالت نیز یک جراح ارتوپدی می تواند اقدام به درمان فردی کند.

پس در واقع دامنه فعالیت یک جراح ارتوپد کمی گسترده تر از آن است که اکثر مردم فکر می‌کنند و همچنین انجام مشکلات دست و پا کمر و گردن و دردهایی که در این ناحیه ممکن است ایجاد شود نیز به وسیله یک پزشک ارتوپد قابل درمان می باشد.

بهترین متخصص ارتوپد

بهترین متخصص ارتوپد

بیماری آرتروز

آرتروز یکی از رایج ترین بیماری ها است که این مشکل به خاطر بروز ساییدگی در مفاصل و ورم مفاصل و استخوان ها ممکن است ایجاد شود.

و از شایع ترین دردهای مفاصل می‌توان به مفاصل دست و پا، زانو و ستون فقرات اشاره کرد که اکثر در سنین بالا مشاهده می شود، ولی این بدان معنا نیست که افرادی که در سنین پایین هستند به آرتروز مبتلا نشوند.

و از علائم آرتروز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • احساس درد هنگام نشستن و یا بلند شدن و همچنین بالا رفتن از پله ها
 • همچنین ایجاد صدا در مفاصل یکی دیگر از علائم آرتروز می باشد
 • از علائم دیگر می‌توان به تورم مفصل و یا بزرگ شدن بخش استخوانی اشاره کرد.

علت های ایجاد آرتروز چیست؟

 • بالا رفتن سن
 • افزایش وزن
 • برنامه غذایی نامناسب
 • بیماری‌های مفصلی
 • ایجاد شکستگی در بخش های مختلف
 • همچنین بی‌حرکتی های طولانی ممکن است ایجاد شود.

لازم به ذکر ایت که رتروز انواع مختلفی دارد و درمان آرتروز نیز باید به وسیله یک پزشک ارتوپدی متخصص انجام گردد.

جراحی زانو چگونه است؟

در برخی از حالات مشاهده می‌شود که مفاصل زانو بسیار سریع دچار فرسایش می‌گردد که در نتیجه آن باعث بروز درد های شدید می شود.

معمولا بخش مفاصل و ستون فقرات زودتر از سایر بخش ها ممکن است از بین برود و یا در برخی از حالت ممکن است به خاطر ضربه خوردن و یا برخی از عوامل دیگر باعث بروز مشکلاتی در این بخش های بدن شود که در این حالت به جراحی نیاز است.

هدف از جراحی زانو از بین بردن بخش عظیمی از درد ناشی از وجود مشکل در بخش غضروفی زانو می‌باشد

که باید جراحی زانو به وسیله یک پزشک فوق العاده حرفه ای انجام شود، در این حالت عوارض آن به حداقل رسیده و فرد سالیان دراز بدون هیچ گونه مشکل و دردی می‌تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد.

و با توجه به اینکه در افراد مسن جراحی زانو باید با حساسیت و دقت بالا انجام شود، به همین دلیل انتخاب یک جراح مناسب و متخصص در این مورد بسیار حائز اهمیت است.

و بعد از عمل نحوه نگهداری و مراقبت های بعد از عمل نیز بسیار حائز اهمیت بوده و باید به دقت انجام شود و تا دوران نقاهت در سریع‌ترین زمان ممکن سپری شود.

معمولاً جراحی زانو در افرادی انجام می‌شود که به گونه‌ای درد ایجاد شده از آن، باعث مختل شدن زندگی روزانه فرد شده باشد.

در حالت کلی بخش جراحی آخرین اولویت برای درمان دردهای ناشی از بروز مشکل در بخش غضروف و استخوان می باشد.

چه افرادی باید تعویض مفصل را انجام بدهند؟

معمولاً تعویض مفصل در افرادی که دارای درد کمی هستند و می‌توانند به زندگی خود ادامه می‌دهند انجام نمی‌شود.

ولی افرادی که مشکلات آنها به قدری است که با تعویض مفصل هم نمی تواند باعث بهبود آنها شود در نتیجه این افراد نیز از لیست تعویض مفصل خارج می‌شوند.

در برخی از حالت ممکن است ستون فقرات فرد خمیده و فرسوده شده باشد و یا لگن ها و مفاصل زانو خراب شده باشد و شاید دچار بیماری‌های روماتیسمی باشند در اینصورت نیز، تعویض مفصل نمی تواند چاره ساز باشد.

در واقع برای انجام تعویض مفصل باید آزمایش های ویژه ای انجام شود به گونه‌ای که پزشک در صورت انجام تعویض مفصل، باید از بهبود کامل فرد اطمینان داشته باشد.

پس بدان معنا نیست که هر کسی که دچار درد شدید باشد می تواند تعویض مفصل انجام دهد.

مثلا افرادی که دارای سن خیلی بالایی هستند و یا افرادی که بسیار جوان هستند، جراحی مفاصل برای این افراد انجام نمی‌شود.

مطالعه بیشتر  نکروز چیست

تعویض مفصل برخلاف باور عموم، جراحی بسیار بزرگ و احساس می باشد پس باید فرد به هیچ عنوان مشکلات قلبی و یا مشکلات دیگری که ممکن است این عمل را مشکل‌ساز کند نداشته باشد و باید تمام موارد برای انجام عمل وجود داشته باشد تا پزشک مرتبط بتواند تعویض مفصل را انجام دهد.

شاید براتوم

آرتروسکوپی چیست؟

آرتروسکوپی یک وسیله خاصی می باشد که پزشک متخصص ارتوپدی به وسیله آن می‌تواند داخل مفاصل را مشاهده نماید که بعد از آن تشخیص می‌دهد چه اقدامی برای درمان بیمار انجام دهد.

در واقع کلمه آرتروسکوپی به معنای دیدن بخش داخلی مفاصل می باشد.

دلیل اصلی استفاده از آرتروسکوپی تشخیص صحیح بیماری و همچنین مشاهده تصویری برای تشخیص و درمان مشکل موجود در بخش های داخلی مفاصل بیمار می باشد، چون در برخی از حالات امکان تشخیص دقیق وجود ندارد و پزشک باید از طریق آرتروسکوپی اقدام به مشاهده داخل مفصل بیمار کند که در نتیجه آن بتواند موارد لازم را برای درمان انجام دهد.

اطلاعاتی در مورد ارتوپدی

اطلاعاتی در مورد ارتوپد

اطلاعاتی در مورد ارتوپد

با شنیدن نام پزشکی ارتوپد (متخصص ارتوپد) ممکن است ذهنتان به سمت مشکلات و آسیب‌ های استخوان و مفاصل برود، اما باید بدانید که ارتوپدی فقط به بیمارانی که آسیب های استخوانی، مفاصل و انواع عفونت های استخوانی را تجربه می کنند محدود نخواهد شد.

معمولاً ارتوپدی به هرگونه شکستگی، درمان فرورفتگی استخوان، ناهنجاری‌ های مادرزادی در نقاط مختلف بدن تعلق می گیرد. هرگونه آسیب و اصلاح آنها در ستون فقرات، اختلالات رشد دست و پا، مشکلات کف پا، تومورهای استخوانی، نرمی استخوان ها و هرگونه آسیب های مشابه در شمار درمان های ارتوپدی قرار می‌ گیرد.

متخصصان ارتوپد می‌ توانند آسیب‌ های مختلف استخوانی، مفصلی و غضروفی افراد را برطرف کرده و در مراحل ابتدایی معمولا دارو درمانی بوده و در مراحل بالاتر و حاد تر عموما از جراحی استفاده می‌ کنند. ارتوپدی در کشور ما یکی از رشته های پرطرفدار بوده که همواره متخصصان و پزشکان می‌ توانند با ارتقاء میزان اطلاعات و تجربه خود هرگونه آسیب و ناهنجاری در استخوان ها، مفاصل و غضروف ها را با درمان های بسیار کوتاه مدت برطرف نمایند.

 ویژگی های بهترین متخصص ارتوپدی

بهترین متخصص ارتوپد

بهترین متخصص ارتوپد

گاها ممکن است افراد با درد و آسیب های مختلف در نواحی استخوان ها و مفاصل خود به پزشک مراجعه نمایند، در وهله اول باید بدانید که تشخیص و درمان این عارضه در تخصص پزشکان ارتوپد می باشد اما مسئله این است که کدام پزشک می تواند آسیب شما را طی مدت زمان کوتاه و با درمان مناسب برطرف سازد.

پزشکانی که در زمینه ارتوپدی فعالیت دارند، معمولا تخصص خود را در قسمت های مختلف بدن کسب می نمایند. به عنوان مثال برخی از متخصصان ارتوپد تنها در زمینه ستون فقرات کار کرده و برخی دیگر در زمینه دست و پا و دیگر اندام فعالیت خواهند کرد.

اگر متخصصان بتوانند علم و دانش خود را همواره به روز نمایند، می توانند به بیماران بیشتری کمک کنند و با تشخیص درست و به موقع می‌ توانند آسیب‌ های مختلف را برطرف کرده و از شدت گرفتن عارضه جلوگیری نمایند. نکته بسیار مهم این است که بهترین متخصص ارتوپد کسی است که تجربه فراوانی داشته باشد. متخصصان ارتوپد با توجه به شدت و میزان عوارض می‌ توانند درمان‌ های مختلف را برای افراد در پیش بگیرند. هر چه تجربه پزشکی مربوطه بالاتر باشد قطعاً می‌ تواند برای درمان به شما کمک بیشتری نماید.

نحوه انتخاب پزشکی ارتوپدی

بهترین متخصص ارتوپدی

بهترین متخصص ارتوپدی

زمانی که آسیب ها و بیماری های مختلف را تجربه می‌ کنید، قطعا دغدغه یافتن پزشکی مربوطه و البته متخصص را خواهید داشت. اگر با آسیب های استخوانی، مفصلی و غضروفی مواجه هستید، حتما به پزشکان و متخصصانی مراجعه کنید که در زمینه ارتوپدی تخصص خود را از دانشگاه های معتبر دریافت نموده باشند.

یک جراح و متخصص ارتوپد باید میزان تحصیلات مناسبی داشته باشد و البته باید به صورت قانونی فعالیت خود را در مطب شخصی و یا بیمارستان های مختلف آغاز نموده باشد. هرچه تجربه، واقع گرایی و توانایی پزشکان بیشتر باشد می‌ تواند درمان را با مهارت بالاتری برای بیمار آغاز نماید. همواره باید بدانید که شجاعت و تشخیص به موقع و درست پزشک می تواند باعث حفظ سلامت بیمار شود.

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر مجید قربان زاده

پیج اینستاگرام دکتر مجید قربان زاده

کانال آپارات دکتر مجید قربان زاده

کانال نماشا دکتر مجید قربان زاده

———————————————————–

فوق تخصص های ارتوپدی – بهترین متخصص ارتوپد در تهران – بهترین متخصص ارتوپد در تهران – بهترین متخصص ارتوپدی – متخصص ارتوپد تهران – متخصص ارتوپد غرب تهران 

دکتر پنجه طلا ارتوپد – دکتر پنجه طلا ارتوپد – بهترین بیمارستان ارتوپدی تهران – بهترین بیمارستان ارتوپدی تهران – فوق تخصص ارتوپد در تهران – فوق تخصص ارتوپد در تهران

بهترین دکتر ارتوپد ایران – بهترین دکتر ارتوپد ایران – دکتر ارتوپد تهران پیروزی – دکتر ارتوپد تهران پیروزی – بهترین متخصص ارتوپد در تهران بهترین متخصص ارتوپد در تهران 

فوق تخصص ارتوپد پیروزی – فوق تخصص ارتوپد پیروزی – بهترین دکتر ارتوپد در تهران – بهترین دکتر ارتوپد در تهران – بهترین دکتر ارتوپد در تهران

9 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *