بهترین دکتر تعویض مفصل زانو

تعویض مفصل زانو

تعویض مفصل زانو

بهترین دکتر تعویض مفصل زانو

یافتن بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو کار بسیار دشواری می باشد؛ با توجه به اینکه امروزه پزشکان و متخصصان زیادی در سراسر کشور وجود دارد، انتخاب بهترین دکتر تعویض مفصل زانو یکی از دشوار ترین کار ممکن می باشد. بیماران بر حسب تخصص دکتر و محل تحصیل سابقه کاری و همچنین خدماتی که ارائه می دهد، می توانند بهترین دکتر تعویض مفصل زانو را انتخاب کنند.

در واقع امروزه دنیای مجازی باعث شده است تا امکان دسترسی به اطلاعات و رزومه پزشکان به راحتی امکان پذیر شود که در نتیجه آن بیماران می‌توانند شناخته دقیق‌تری نسبت به پزشکان به دست بیاورند، مخصوصاً پیدا کردن بهترین دکتر تعویض مفصل زانو در تهران کاری بسیار دشوار است چون این شهر بسیار پر جمعیت می باشد.  هدف ما در این مقاله بررسی کلی روش تشخیص بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو می باشد؛ که در ادامه مطالب یکی از برترین پزشکان که در این زمینه فعالیت می‌کند را نیز به شما معرفی خواهم کرد.

تعویض مفصل زانو

تعویض مفصل زانو

جراحی تعویض مفصل زانو

جراحی تعویض مفصل زانو همان آرتروپلاستی زانو می باشد که هدف از انجام این عمل جراحی، بازسازی زانو و کاهش درد می باشد که در طی این عمل جراحی معمولا از قطعات مصنوعی استفاده می شود تا بخش های آسیب دیده زانو رفع گردد.

بیماران با تخریب شدید مفصل زانو همراه با درد پیشرونده و اختلال در عملکرد ممکن است کاندیدای تعویض کامل زانو باشند. استئوآرتریت شایع ترین دلیل عمل تعویض مفصل زانو است. خطرات جراحی تعویض کامل زانو شناسایی شده است. فیزیوتراپی بخشی ضروری از توانبخشی پس از تعویض کامل زانو است.

به بیماران مبتلا به مفاصل مصنوعی توصیه می شود قبل، در طول و بعد از هر گونه روش تهاجمی انتخابی (از جمله کارهای دندانپزشکی) آنتی بیوتیک مصرف کنند.

درمان جراحی زانو درد

تعویض جزئی زانو

جراح قسمت های آسیب دیده زانو را با قطعات پلاستیکی و فلزی تعویض می کند.

تعویض کامل زانو

تعویض کامل زانو یک عمل جراحی است که در آن مفصل زانو بیمار با مواد مصنوعی جایگزین می شود.

زانو یک مفصل لولا است که حرکت را در نقطه ای که ران با ساق پا ملاقات می کند، فراهم می کند. استخوان ران به استخوان بزرگ ساق پا (درشت نی) در مفصل زانو متصل می شود.

در طی یک تعویض کامل زانو، انتهای استخوان فمور برداشته شده و با یک پوسته فلزی جایگزین می شود. انتهای استخوان ساق پا (درشت نی) نیز برداشته شده و با یک قطعه پلاستیکی کانال دار با ساقه فلزی جایگزین می شود.

مطالعه بیشتر  درمان آرتروز

بسته به وضعیت قسمت کاسه زانو مفصل زانو، ممکن است یک “دکمه” پلاستیکی نیز در زیر سطح کاسه زانو اضافه شود. اجزای مصنوعی تعویض کامل زانو پروتز نامیده می شود.

رباط صلیبی خلفی بافتی است که به طور معمول هر طرف مفصل زانو را تثبیت می کند به طوری که ساق پا نمی تواند نسبت به استخوان ران به سمت عقب بلغزد.

در جراحی تعویض کامل زانو، این رباط یا حفظ می‌شود، قربانی می‌شود یا با یک پست پلی اتیلن جایگزین می‌شود. هر یک از این طرح های مختلف تعویض کامل زانو مزایا و خطرات خاص خود را دارد.

در این روش زانو با مفصل مصنوعی جایگزین می شود. نیاز به یک جراحی بزرگ و بستری شدن در بیمارستان دارد.

چه کسانی باید عمل تعویض مفصل زانو را انجام دهند؟

بهترین دکتر تعویض مفصل زانو

بهترین دکتر تعویض مفصل زانو

بیماری هایی مانند آرتروز و یا صدمه رسیدن به غضروف در اثر تصادف و یا ضربه شدید باعث می‌شود تا مفصل زانو آسیب ببیند.

به گونه‌ای که غضروف ها ممکن است ساییده و فرسوده شوند که این مورد با علائمی مانند درد های شدید سفتی و بی ثباتی همراه است؛ به روشی که فرد به راحتی نمی تواند به فعالیت های روزانه خود بپردازد.

این بیماری ها می تواند زندگی شخصی فرد را مختل سازد؛ حتی در برخی مواقع ممکن است بیمار از شدت درد از خواب بیدار شود.

در این حالت برای درمان، جراحی تعویض مفصل زانو ترجیح داده می‌شود که البته لازم به ذکر است که جراحی آخرین گزینه درمان میباشد؛ یعنی قبل از آن درمان‌های دارویی، فیزیوتراپی، کاهش وزن و موارد دیگر انجام می‌شود.

اگر پاسخی دریافت نشد، در نهایت تنها چاره جراحی تعویض مفصل زانو به وسیله پزشک متخصص ارتوپدی می باشد.

جراح ارتوپدی با مدنظر قرار دادن شرایطی بیمار، وضعیت جسمانی سن و موارد بسیار مهم دیگر تصمیم به تعویض مفصل زانو می گیرد.

لازم به ذکر است که هر کسی نمی‌تواند تعویض مفصل زانو را انجام دهد مثلا افرادی که بسیار جوان هستند؛ در این افراد عمل تعویض مفصل زانو انجام نمی شود و یا افرادی که بسیار سالخورده هستند و دارای بیماری هایی می باشند که درصد بهبودی با عمل جراحی بسیار پایین است در این صورت پزشک تعویض مفصل زانو را انجام نمی‌دهد.

مراحل انجام تعویض مفصل زانو

در جراحی تعویض مفصل زانو بخش انتهایی استخوان ها و قسمتی که آسیب دیده برداشته می شود و به جای آن از قطعات مفصل مصنوعی که معمولا از جنس پلاستیک و فلز هستند استفاده می گردد.

استفاده از این قطعات باعث می گردد تا شما به راحتی بتوانید حرکت نمایید. این روش درمان تا حدود 20 تا 25 سال می‌تواند پاسخگوی نیاز بیمار باشد، البته شرایط زندگی بیمار نیز در این مدت دخیل است؛ ولی تا حد بسیار زیادی از میزان درد ها کاسته می شود و بیمار می تواند به زندگی عادی خود برگردد.

همچنین بعضی از موارد باعث می‌شود تا طول عمر مفصل های مصنوعی افزایش پیدا کند در واقع بیمار بعد از عمل باید سبک زندگی خود را تغییر دهد و تمام نکاتی که پزشک توصیه می کند را موبه‌مو اجرا نماید، در این صورت می‌تواند بدون هیچ گونه درد و مشکلی به راحتی به زندگی عادی خود ادامه دهد.

مطالعه بیشتر  عمل جراحی دیسک کمر با لیزر

متاسفانه در برخی مواقع افراد به دلیل اینکه جراحی انجام شده فکر می‌کنند که دیگر مشکلی به وجود نمی آید و به راحتی می‌توانند سالیان دراز به صورت عادی به زندگی خود ادامه دهند.

در صورتی که سبک زندگی شما و کارهایی که انجام می دهید، همه این موارد ممکن است در تشدید شدن درد زانو دخیل باشد و یا باعث کاهش عمر مفصل مصنوعی گردد پس توجه به این نکات بسیار حائز اهمیت و حیاتی می باشد.

بهترین دکتر تعویض مفصل زانو

بهترین دکتر تعویض مفصل زانو

بهترین دکتر تعویض مفصل زانو

تعویض مفصل زانو یک عمل بسیار دشوار می باشد که باید به وسیله بهترین متخصصان در سطح کشور انجام شود در این حالت درصد موفقیت عمل و کسب عالی افزایش پیدا می‌کند. خوشبختانه وجود دکتر قربانزاده که با جزو برترین متخصصان در زمینه ارتوپدی و جراحی مفصل زانو می باشد، باعث شده است تا نگرانی بیماران در رابطه با دسترسی به بهترین دکتر تعویض مفصل زانو از بین برود.

در واقع دکتر قربان زاده یکی از متخصصین با تجربه و حرفه ای می باشد که با استفاده از جدیدترین متدهای روز دنیا و با تشخیص به موقع و صحیح می‌تواند از بروز مشکلات جدی تر در آینده جلوگیری کند و به گونه‌ای باعث شود تا برای همیشه از شر دردهای شدید مفصل زانو راحت شوید و به راحتی بتوانید به زندگی عادی خود ادامه بدهید.

دوره نقاهت عمل تعویض مفصل زانو

بعد از انجام عمل تعویض مفصل زانو مراقبت های بعدی بسیار حائز اهمیت است و معمولاً بیماران بعد از عمل باید به تغذیه خود بسیار دقت کنند و تمام داروهایی که به وسیله پزشک تجویز شده است را به صورت منظم و دقیق مصرف نمایند.

همچنین راه رفتن با استفاده از عصا حدود شش هفته لازم است تا به مفصل فشاری وارد نشود. در برخی از افراد بعد از عمل ممکن است درد و التهاب به وجود بیاید. به صورت کلی می‌توان گفت که حداقل دوره نقاهت برای بهبودی کامل مفصل حدود سه ماه می باشد که این مدت بر حسب شرایط بیمار می‌تواند تغییر پیدا کند.

بیماران به هیچ عنوان بعد از عمل تعویض مفصل زانو نباید کارهای سنگین، ورزش های سنگین و پیاده روی های طولانی انجام دهند. همچنین رانندگی بعد از عمل بسیار خطرناک است و نباید زانو را خم کنید؛ یعنی خم و راست کردن زانو تا 6 هفته اول عمل ممنوع می باشد و حتی اگر احساس درد هم نکنید، نباید اقدام به رانندگی کنید.

نکات مهم بعد از عمل مفصل

پزشک متخصص بر حسب شرایط بیمار کارهایی که می‌تواند انجام دهد را به صورت واضح بیان خواهد کرد. پس به هیچ عنوان نباید به صورت خودسرانه کارهایی انجام دهید که باعث بروز مشکل گردد.

چون به هر دلیلی اگر مشکلی به وجود بیاید که نیاز به عمل دوباره باشد در اینصورت انجام دوباره عمل و به گونه ای بهبود سلامتی بسیار دشوار می‌شود؛ حتی ممکن است با توجه به شرایط شما پزشک دوباره نتواند اقدام به عمل جراحی کند. پس دقت به کارهای که می کنید بعد از عمل، فوق العاده مهم و حائز اهمیت است و باید به این مواردی که پزشک توصیه می کند دقت کنید تا بتوانید به زندگی عادی برگردید.

مطالعه بیشتر  سندرم پیریفورمیس چیست؟

در برخی موارد ممکن است انجام برخی از کارهایی که به نظر شما ساده می رسد باعث بروز آسیب های جبران ناپذیر در سلامتی شما شود، پس هیچ وقت سها انگاری نکنید.

عمل تعویض مفصل زانو چقدر طول میکشد؟

در حالت کلی عمل تعویض مفصل زانو حدود دو ساعت طول می‌کشد.

خطرات انجام عمل تعویض کامل زانو

بهترین دکتر تعویض مفصل زانو

بهترین دکتر تعویض مفصل زانو

خطرات تعویض کامل زانو شامل لخته شدن خون در پاها است که می تواند به ریه ها برود (آمبولی ریه) گردد که آمبولی ریه می تواند باعث تنگی نفس، درد قفسه سینه و حتی شوک گردد.

سایر خطرات تعویض کامل زانو عبارتند از:

 • عفونت مجاری ادراری.
 • حالت تهوع و استفراغ (معمولاً مربوط به داروهای مسکن است).
 • درد و سفتی مزمن زانو.
 • خونریزی در مفصل زانو.
 • آسیب عصبی.
 • آسیب عروق خونی.
 • عفونت زانو که می تواند نیاز به عمل مجدد داشته باشد.

یکی دیگر از خطرات جراحی تعویض مفصل زانو شکست مفصل مصنوعی است. استفاده روزانه حتی بر روی قوی ترین قطعات فلزی و پلاستیکی پوشیده می شود. خطر شکست مفاصل در صورت فشار دادن به مفصل با فعالیت های پر ضربه یا وزن بیش از حد بیشتر است.

توصیه های مهم در رابطه با انتخاب بهترین دکتر تعویض مفصل زانو

با توجه به اینکه راه رفتن، حرکت کردن به گونه‌ای انجام کارهای عادی روزانه بسیار حائز اهمیت است و افرادی که به راحتی نمی توانند این کارها را انجام دهند، دچار آسیب های روحی روانی بسیار شدیدی می شوند. حتی در برخی مواقع ممکن است فرد تا پایان عمر از انجام برخی کارهای عادی عاجر باشد.

به همین دلیل انتخاب یک پزشک مناسب برای تعویض مفصل زانو می تواند تضمین کننده برگشت سلامتی تان باشد. پس باید به این مورد فوق العاده دقت نمایید چون در برخی مواقع مشاهده می‌شود.

 

اشتباه رایج در جراحی مفصل زانو

بهترین دکتر تعویض مفصل زانو

بهترین دکتر تعویض مفصل زانو

برخی از افراد به دلیل اینکه هزینه عمل جراحی تعویض مفصل زانو، به وسیله برخی از پزشکان تازه کار کمتر است، اقدام به انتخاب چنین افرادی می کنند که در نتیجه آن بعد از عمل دچار مشکلات بسیار جدی تر می شود و  بهبودی بعد از عمل حاصل نمی شود به همین دلیل است که شما باید در انتخاب بهترین پزشک متخصص تعویض مفصل زانو دقت کنید؛ چون اگر این عمل جراحی سنگین به وسیله افراد فوق العاده حرفه ای و با تخصص و مطرح ایران انجام شود، در این صورت می توانید نتایج عالی را کسب کنید.

همچنین برای همیشه از شر درد ها و محدودیت هایی که به خاطر مشکلات مفصل زانو با آن مواجه بودید، خلاص شوید. به همین دلیل توصیه من به تمام افرادی که دردهای شدیدی در مفاصل خود احساس می کنند و نیاز به پیدا کردن یک متخصص جراحی تعویض مفصل زانو دارند، این است که به دکتر قربانزاده که جزو برترین متخصصان در زمینه جراحی تعویض مفصل زانو در کشور است، مراجعه نمایند؛ در این صورت می‌توانید بهترین نتایج را به صورت مطمئن و قطعی دریافت کنید.

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر مجید قربان زاده

پیج اینستاگرام دکتر مجید قربان زاده

کانال آپارات دکتر مجید قربان زاده

کانال نماشا دکتر مجید قربان زاده

———————————————————–

بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو در تهران – بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو در تهران – بیمارستان فوق تخصصی زانو در تهران – هزینه تعویض مفصل زانو – بهترین فوق تخصص زانو

فوق تخصص زانو در تهران – فوق تخصص زانو در تهران – هزینه تعویض مفصل زانو – هزینه تعویض مفصل زانو – هزینه تعویض مفصل زانو – هزینه تعویض مفصل زانو – هزینه تعویض مفصل زانو

4 دیدگاه

  • سلام خدمت شما کاربر گرامی بهترین کاری که شما به عنوان شخصی که تعویض زانو انجام داده است انتخاب و استفاده از فیزیوتراپی مناسب می باشدو زمانیکه شما بتوانید وزن عضلات خود را کاهش دهید و بدن خود را به ورزش کردن عادت دهید زمانیکه زانو خود را عمل جراحی می کنید بهتر می توانید از فواید تعویض مفصل زانو استفاده کنید. پس برای انجام پیاده روی و انجام ورزش باید دست نگه داشته و بعد از گذراندن دوره نقاهت به پزشک خود مشورت کنید

  • سن مناسب براي جراحي زانو 60 سال به بالا می باشد و این عمل جراحی به افراد زیر 60 سال توصیه نمی شود. از جمله شایع ترین مشکلات تعویض مفصل زانو: عفونت، شل شدگی پروتز و دررفتگی است و در عمل جراحی زمانی که بافت ها مناسب نباشند زانو در استانه مشکلات بعدی قرار خواهد گرفت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *