بازسازی رباط صلیبی و مینیسک

بازسازی رباط صلیبی و مینیسک

بازسازی رباط صلیبی و مینیسک

بازسازی رباط صلیبی و مینیسک

رباط صلیبی یکی از قسمت های اصلی پا به حساب می ‌آید که بافتی بسیار محکم دارد و باعث می گردد که کاسه زانو به ساقه پا متصل شود و اصلی ترین نقش را دارد.

این رباط مدل های مختلفی دارد و برای باز و بسته شدن زانو کمک فراوانی می‌کند و باعث می ‌شود که در برابر ضربات سنگین بسیار بادوام باشد روش های مختلف وجود دارد و باعث تثبیت استخوان ران می شود.

در جراحی های مختلف برای این روش صورت می‌گیرد جراحی رباط پا مدل های فراوانی دارد و می ‌تواند به صورت غیر پزشکی اتفاق افتد. در ادامه به اصلی‌ترین دلایل پزشکی جراحی می پردازیم برای اطلاعات بیشتر به شما پیشنهاد می کنیم که راجع به بازسازی رباط صلیبی و مینیسک متن را تا انتها بخوانید.

اصلی‌ترین دلایل شکستگی و جراحی مختلف تثبیت رباط پاتلوفمورال

تشخیص اشتباه بیماری و روش جراحی یکی از عواملی است که باعث می گردد بی ‌ثباتی اتفاق بیفتد و باعث می گردد که رباط عود کند درد ناتوان کننده در زانو با شکست مواجه می شود و باعث می گردد که زانو به شدت در برود و بی ثباتی اتفاق بیفتد. همچنین ویژگی های آناتومیک زانو فرد باعث می‌ شود که فرد به راحتی نتوانند راه برود و زانوهایش را باز و بسته کند.

یکی دیگر از عوامل اصلی پزشکی بروز خطاهای فنی است که ۵۰ درصد افراد به دلیل بروز خطاهای فنی در قسمتی از آن با شکست مواجه می ‌شود.

همچنین باعث می ‌شود که به راحتی نتوانند پاهایشان را حرکت دهند و پاها به صورت طبیعی سفت تر می شود و به همین دلیل باعث حالت خمیدگی و حالت سفت تر می‌ شود.

ارزیابی نامناسب فاکتورهای خطر رباط صلیبی همواره یکی دیگر از عواملی است که به کشیدن مبتلا می‌ شود و باعث می گردد که به صورت فاکتور غیر مهم به صورت خطر شناسایی شود که می تواند بسیار آزاردهنده باشد. سفتیه زانو یکی دیگر از مشکلاتی است که افراد با استفاده از عوامل غیر طبیعی اقدام به حل آنها می کند.

مطالعه بیشتر  نقاهت پس از آرتروسکوپی

مشکلات ایجاد شده در جراحی های ناموفق

بازسازی رباط صلیبی و مینیسک

بازسازی رباط صلیبی و مینیسک

سفتی زانو: یکی از اصلی ترین دغدغه های پزشکی است که باعث می گردد باعث کشیدگی بیش از حد بافت پیوندی باشد و باعث می شود که سوراخ هایی بر قسمت های اصلی زانو و ران اتفاق بیفتد و باعث می گردد که فرد زانوهای خمیده داشته باشد.

شکستگی کشکک زانو باعث می‌ شود که بعد از جراحی به صورت راحت و به صورت قطعی ساییدگی اتفاق نیفتد.

آتروفی عضله چهارسر ران باعث می گردد که از به وجود آمدن تحلیلات عضلانی جلوگیری کند درد کاسه زانو نیاز به ترمیم پیوند بافت دارد و ممکن است به صورت های مختلف ورود کند همچنین باعث می گردد که کشکک در معرض کشیدگی بیش از حد باشد.

علل پارگی رباط صلیبی

بازسازی رباط صلیبی و مینیسک

بازسازی رباط صلیبی و مینیسک

ایستادن ناگهانی تغییر مسیر بسیار بر سرعت وارد شدن ضربه های مستقیم و غیر مستقیم به زانو و فرود آمدن و نشستن و ضربه زدن در فوتبال بازی باعث می شود که تورم های بسیار زیادی در زانو به وجود بیاید که باعث پارگی در قسمت زانو می ‌شود و ممکن است دچار پارگی شود که فرد به راحتی نتوانند کارهایش را انجام دهد و نیاز به عمل دارد .

معاینات بالینی بسیار مختلف است و پزشک با توجه به اندازه پارگی و ارزیابی بیماری ها می پردازد همچنین معاینه زانو باعث می شود که طبق نیروی وارد شده را کامل بازی تشخیص داده شوند از طریق غیر تهاجمی را ارزیابی کند.

روش انجام جراحی

بازسازی رباط صلیبی و مینیسک

بازسازی رباط صلیبی و مینیسک

پیش از این که فرد به جراحی بپردازد به چندین جلسه فیزیوتراپی نیاز دارد و باعث می شود که زانو های سفت و متورم آنها که نمی توان ان ها را حرکت دهد.

مطالعه بیشتر  آرتروپلاستی یا تعویض مفصل زانو

با استفاده از عمل جراحی به راحتی بتواند حرکت کند و باعث می ‌شود که رباط کارگر کامل صلیبی از محل برداشته شود و در قسمت های مختلف ان برش داده شود و باعث می گردد که با لمس جدید دستگاه کشکک را باید بازسازی شود با استفاده از بخیه های جذبی و غیر جذبی متصل شود.

مراقبت های جراحی

مراقبت های جراحی پیش از عمل به این صورت است که انواع آزمایش ها و ام ار ای گرفته می‌ شود و پزشکان محل شکستگی را تعیین می‌کند که چه چیزی ناحیه عمل را دچار شکستگی کرده است.

برای قبل از عمل از بین بردن موهای زائد و جوش ‌های زائد به عمل بهتر کمک می کند.

دادن آرامش و روحیه به افراد بسیار موثر است در اتاق عمل جراحی دیگری با استفاده از بی حسی نخاعی و بیهوشی عمومی صورت می‌گیرد و حین عمل باید از مایع و دارو درمانی استفاده کنند. پس از عمل رباط صلیبی باید از داروهایی که دکتر تجویز کرده است مصرف کند باید پانسمان را خشک کند فیزیوتراپی و در بیمارستان بسیار مهم است.

خطرات عمل جراحی

خطرات عمل جراحی بسیار زیاد است ممکن است در ناحیه اسکار فرد دچار بی حسی شود. باعث شود که به عفونت و بیماری ‌های ویروسی به بدنش وارد شود. باعث می ‌شود که پارگی به صورت عالی خوب نشود. احتمال پارگی تاندون و کشکک یا شکستگی در بعد از عمل بسیار زیاد است.

مشکلات محل تاندون بسیار زیاد است و آسیب به عروق و اعصاب در حین جراحی ممکن است خطرات ناشی از بسته بودن در حین جراحی ممکن است که ایراداتی را به بار بیاورد. باعث افزایش وزن در اثر بی تحرکی می ‌شود. عفونت در ناحیه جراحی افزایش پیدا می‌کند و خطرات ناشی از بیهوشی بسیار زیاد است.

بنابراین بعد از عمل جراحی باید از داروهایی که پزشک تجویز کرده است استفاده کنید و بهتر است آنتی بیوتیک هایی که پزشک برای شما می نویسد را مو به مو انجام دهید و مصرف کنید زیرا باعث می شود که از بروز مشکلاتی در زانوی شما جلوگیری به عمل شود.

مطالعه بیشتر  آرتروز زانو

استفاده ازبریس زانو

استفاده از بریس زانو باعث می ‌شود که اندام های مختلف که احساس درد می کند بسیار حرکت کنند و همچنین با عوامل مختلفی بسته شود به طور مختلف باعث محافظت و ترمیم قسمت آسیب دیده شود.

از مزایای زانو بند می ‌توان به نگهدارنده زانو، کمک کردن به حرکت مفاصل، کم کردن درد زانو و پا، پیشگیری از آسیب مجدد به قسمت پا و زانو، گرم نگه داشتن مفصل، کمک به از بین رفتن درد، آرام کردن قسمتی از درد، مهار کردن مفصل زانو، کنترل درد اشاره کرد عوامل مختلفی باعث می شود که از بریس استفاده شود.

بازسازی رباط صلیبی خلفی

بازسازی رباط صلیبی خلفی یکی از بهترین کارهایی است که افراد با توجه به آن عمل را انجام می دهند و باعث می شود که اجزای زانو و رباط صلیبی در کنار یکدیگر قرار بگیرند این رباط باعث می گردد که اندازه درد انها کمتر شود و در معرض آسیب کمتری قرار بگیرد. باعث می ‌شود که بعد از گذشت چندین ماه فرد به راحتی بتوانند راه برود بدون آنکه احساس درد داشته باشد.

این کار در ثبات زانو نقش بسیار موثری دارد و باعث می گردد که مفاصل ترمیم گردد.

همچنین باعث می گردد که رباط پشت زانو رباط صلیبی خلفی ثابت شود و باعث می ‌شود که قدرت کشسانی خود را حفظ کند و به صورت دورانی به جلو و عقب برود هنگامی که به این رباط آسیب وارد می ‌شود باعث می شود که اختلالات ترمیم گردد و اقدام به بازسازی رباط صلیبی می شود.

رباط صلیبی خلفی باعث می ‌شود که موانع جلو و عقب برود و همچنین عمل کندی پا از بین برود در واقع با عمل بازسازی رباط صلیبی خلفی بسیاری از بیماری ‌های مربوط به ساق پا، رباط صلیبی و ران مهار می‌شود و فرد مانند روزهای قبل می تواند به کارهای خود بپردازد.

 

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر مجید قربان زاده

پیج اینستاگرام دکتر مجید قربان زاده

کانال آپارات دکتر مجید قربان زاده

کانال نماشا دکتر مجید قربان زاده

———————————————————–

بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو در تهران – بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو در تهران – بیمارستان فوق تخصصی زانو در تهران – هزینه تعویض مفصل زانو – به

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *