تشخیص و درمان دیسک کمر و گردن

تشخیص و درمان دیسک کمر و گردن

تشخیص و درمان دیسک کمر و گردن

تشخیص و درمان دیسک کمر و گردن

تشخیص و درمان دیسک کمر و گردن اگر در سریع ترین زمان ممکن و در مراحل اولیه انجام گیرد. در این حالت می تواند از بروز مشکلات جدی در آینده و از شدید تر شدن مشکل جلوگیری کرد.

موردی مهمی که در این میان وجود دارد این است .که باید بحث درمان به وسیله پزشکان متخصص مانند دکتر مجید قربان زاده انجام گیرد تا بتوان در سریع ترن زمان ممکن بهبود پیدا کرد.

با توجه به اینکه وجود مشکل در کمر، گردن و ستون فقرات و مفاصل و بخش‌های دیگر که مربوط به تخصص پزشکان ارتوپد است. کار بسیار پیچیده و دشواری است. و به گونه ای نیازمند تخصص و تبحر فوق العاده بالا در این زمینه است.

پس باید تمام کسانی که دردهایی را در کمر و گردن خود احساس می‌کنند. برای درمان سریع و قطعی به پزشکان متخصص ارتوپد مانند دکتر مجید قربان زاده مراجعه نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بیماری های دیسک کمر و گردن با ما همراه باشید.

دیسک کمر چیست؟

دیسک کمر معمولا به خاطر وارد شدن فشار زیاد به عضلات کمر و افزایش یافتن سن بروز می‌کند. که از مهم‌ترین نشانه‌های آن می‌توان به دردهای مزمن و شدید اشاره کرد که معمولاً در قسمت پشت بدن و یا پا ها مشاهده می گردد.

با توجه به اینکه دردهای دیسک کمر مزمن و شدید هستند و باعث می‌شود تا زندگی افراد مختل شود. و انجام برخی از کار ها محدود شود به همین دلیل با تشخیص و درمان سریع می توان از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کرد.

 تشخیص دیسک کمر

برای تشخیص دیسک کمر باید آزمایشهایی مانند ام آر آی و سی تی اسکن انجام گردد. تا بدین ترتیب به صورت دقیق، دیسک کمر تشخیص داده شود.

اگر فرد سابقه پزشکی و یا سابقه بیماریهای فیزیکی همانند فتق دیسک کمر داشته باشد. در این حالت دیگر نیازی به انجام آزمایش نیست. و در همان مراحل اولیه این مشکل تشخیص داده می‌شود و پزشک شروع به درمان میکند.

مراقبت های خانگی از دیسک کمر

هرگونه آسیب در ناحیه کمر و دیسک ها می تواند محدودیت های حرکتی زیادی را برای افراد به همراه آورد، اما شما می توانید در کنار درمان‌ های دارویی و پزشکی با مراقبت های خانگی چنین عوارضی را کنترل کرده و از شدت گرفتن آنها جلوگیری نمایید.

مطالعه بیشتر  آرتروسکوپی

زمانی که پزشکان بروز دیسک کمر را به صورت قطعی اعلام می‌ کنند به تمامی افراد توصیه دارند که مدت زمان بیشتری را به استراحت در خانه اختصاص دهند.

این افراد نباید اجسام سنگین را بلند کنند و هرگونه فعالیت های اضافه و خستگی بیش از حد و فشار مضاعف به ناحیه کمر می تواند برای آنها خطرناک و دردسر آفرین باشد.

پزشکان توصیه دارند که اگر با وجود دیسک کمر فعالیت‌ های ورزشی خاصی را انجام می دهید شدت و مقدار آنها را محدود کرده و حتما تحت نظر مربیان از سلامت خود محافظت نمایید.

البته پزشکان در منزل گرما و سرما درمانی را مناسب دانسته و معتقدند که اگر افراد در کنار مراقبت های گفته شده بدن را در وضعیت مناسبی قرار دهند و هنگام نشستن و ایستادن و خوابیدن نکات گفته شده توسط پزشک را رعایت کنند می توانند هر گونه درد ناشی از دیسک کمر را بهبود بخشیده و به روند درمان کمک زیادی خواهند کرد.

زمانی که با احساس درد در ناحیه کمر به پزشک مراجعه می کنید متخصصان بررسی خواهند کرد تا متوجه شود علت درد مربوط به دیسک می باشد یا خیر.

در مواردی دیسک ها تنها بر اثر التهاب دچار درد میشوند که پزشکان با دارو درمانی و مراقبت و استراحت بیشتر این عارضه را بهبود می بخشند.

اما اگر مشکل پارگی و بیرون زدگی دیسک باشد روند درمان کمی متفاوت خواهد بود و پزشکان در کنار دارو درمانی و حتی انجام جراحی تغییر سبک زندگی را بر بهبود چنین عوارضی الزامی می دانند.

 اگر هنگام نشستن و ایستادن موقعیت کمر را در حالتی قرار دهید که هیچگونه فشار به دیسک های آسیب دیده وارد نشود و البته با انجام برخی از تمرینات ورزشی که منجر به تقویت عضلات مرکزی بدن میشود می‌ توانید هرگونه فشار مضاعف را از ستون فقرات برداشته و به این واسطه دیسک آسیب دیده تحت فشار کمتری قرار می‌ گیرد.

 پزشکان توصیه می‌ کنند که این افراد در کنار دارو درمانی مدت بیشتری را به استراحت اختصاص داده و از مواد غذایی حاوی پروتئین و انواع سبزیجات بیش از قبل استفاده کنند.

البته مصرف ماهی سالمون و محصولات لبنی و حتی گیاهان دارویی مانند زردچوبه کمک می‌ کند تا بافت‌ های آسیب‌ دیده سریع تر ترمیم شده و به این واسطه افراد می توانند سلامت خود را حفظ کنند.

لازم به ذکر است که بعضی از انواع غذاها و خوراکی ها به تقویت سیستم ایمنی و کاهش التهابات و تسکین درد در بخش های آسیب دیده کمک کرده و میزان عوارض جسمانی ناشی از دیسک کمر را تا حد زیادی کمتر می کنند.

مطالعه بیشتر  نکروز چیست؟

با این حال دیسک کمر آسیبی است که ممکن است افراد در سنین مختلف آن را تجربه کنند و بهتر است هرچه سریع تر مورد درمان قرار بگیرد.

 اگر فرد مبتلا به دیسک کمر به درستی از سلامت خود محافظت کند از شدت گرفتن درد جلوگیری کرده و سایر بخش های ستون فقرات و دیگر بخش ها هرگز در برابر فشار مضاعف آسیب نخواهند دید.

دیسک گردن

دیسک گردن یکی از بیماری‌های بسیار آزار دهنده می باشد. که از مشخصه های اصلی آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

  • بروز دردهای بسیار
  •  گزگز کردن یا تیر کشیدن بخش گردن اشاره کرد. که در برخی مواقع ممکن است افراد این دردها را با درد قلبی اشتباه بگیرند.
  •  در برخی مواقع هم درد دیسک گردن ممکن است در دستها بروزکند. بدون اینکه فرد خود متوجه این موضوع باشد.
  • درد دست ها به حالت انتشاری و افزایش یافتن درد از بالا به پایین  مخصوصاً این درد بیشتر در دست چپ بروز می کند

اگر این مشکل سریع تشخیص داده شود به همان میزان احتمال درمان نیز افزایش پیدا می کند. به شرطی که به پزشک متخصص و حرفه ای مانند دکتر مجید قربانزاده مراجعه نمایید.

تشخیص دیسک گردن

در ابتدا پزشک برای تشخیص دیسک گردن معاینات فیزیکی را شروع می‌کند. که در دست ها و پاها انجام می گیرد. تا بتواند دامنه حرکتی و علائمی که ممکن است ریشه عصبی داشته باشد را تشخیص دهد.

همچنین باید آزمایشهای خاصی مانند ام آر آی و نوار عصبی تهیه گردد. تا بدین ترتیب پزشک با تشخیص دقیق و شدت بیماری بتواند مراحل درمان را شروع نماید.

اگر به پزشکان متخصص مراجعه گردد در این حالت احتمال درمان افزایش پیدا می‌کند و معمولا پزشکان حرفه ای و با تجربه ای مانند دکتر مجید قربانزاده به راحتی می‌توانند بیماری‌های مزمن ستون فقرات، گردن، لگن و… را خیلی سریع تشخیص داده و اقدام به درمان نمایند.

راههای درمان دیسک گردن

راه های درمان دیسک گردن بر حسب شدت بیماری در بیماران مختلف می‌تواند متفاوت باشد. معمولا در مراحل اولیه پزشک سعی می‌کند از درمان های غیر از جراحی استفاده کند.

درمان های غیر جراحی عبارتند از :

  • بیمار می تواند  از گردن بند های طبی و یا داروهای خاصی که پزشک تجویز میکند استفاده کنند.
  • انجام نرمش های خاصی
  •  محدودیت‌های حرکتی که به وسیله پزشک توصیه می گردد.
  • اگر تمام موارد یاد شده به گونه‌ای پاسخگو نبودند و مشکل بیمار حل نشد. در این حالت در مرحله نهایی پزشک عمل جراحی را برای درمان دیسک گردن انتخاب می کند.
مطالعه بیشتر  تعویض مفصل زانو

جراحی دیسک گردن

لازم به ذکر است که به جراحی دیسک گردن نیز یک پروسه خاص را دارد. و باید آزمایشهای بسیار خاصی انجام گیرد تا پزشک از کسب نتیجه دلخواه پس از اتمام عمل مطمئن شود.

چون در برخی مواقع وجود برخی از مشکلات خاص در بیماران باعث می گردد. تا احتمال موفقیت در عمل کاهش پیدا کند. در واقع می‌توان گفت که امکان انجام عمل های جراحی در تمام افراد ممکن نیست.

و باید این مورد نیز مورد بررسی قرار گیرد. از مهم‌ترین گزینه‌هایی که در این میان وجود دارد شما باید همیشه به پزشک متخصص و حرفه ای مراجعه نمایید. بدین ترتیب می‌توانید علاوه بر بهبود از بروز مشکلات بسیار جدی دیگر نیز جلوگیری کنید.

به طور مثال پزشکانی که تازه کار هستند و تخصص کافی در این باره ندارد. در همان مراحل ابتدایی انجام عمل های جراحی را توصیه می کنند.

که این مورد کاملا اشتباه بوده و با کوچکترین خطای پزشک ممکن است. آسیب‌های بسیار جدی و جبران ناپذیری در بیمار ایجاد گردد.

در واقع مهمترین و اساسی ترین بخش در بهبود بیماران انتخاب پزشک معالج متخصص و حرفه ای در این زمینه می باشد.

با توجه به اینکه تشخیص و درمان این مشکلات بسیار پیچیده بوده و به گونه‌ای نیازمند تخصص بالا است.

که خوشبختانه وجود پزشکان حرفه ای مانند دکتر مجید قربان زاده تمام نگرانی های بیماران را برای دسترسی به پزشک متخصص از بین برده است.

بهترین دکتر ارتوپد در تهران

پیدا کردن بهترین دکتر ارتوپد نقش بسزایی را در درمان قطعی و رهایی از دردهای مزمن دیسک کمر و گردن دارد.

که دکتر قربان زاده جزو بهترین پزشکان ارتوپد در تهران می باشد. که در مرزداران و در غرب تهران مشغول به فعالیت می باشد. تمام افرادی که دچار دردهای شدید در بخش گردن و کمر هستند.

به راحتی می‌توانند برای درمان قطعی این مشکلات و تشخیص سریع و رهایی از شر در ها و برگشت به زندگی عادی به دکتر مجید قربان زاده مراجعه نمایند. تا بدین ترتیب مراحل تشخیص درمان خیلی سریع طی گردد.

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر مجید قربان زاده

پیج اینستاگرام دکتر مجید قربان زاده

کانال آپارات دکتر مجید قربان زاده

کانال نماشا دکتر مجید قربان زاده

———————————————————–

روشهای جدید درمان دیسک کمر – تشخیص دیسک کمر خفیف – نحوه استراحت برای درمان دیسک کمر – علائم دیسک کمر

درمان دیسک کمر با ورزش – از چه راهی بفهمیم دیسک کمر داریم – تشخیص و درمان دیسک کمر – تشخیص دیسک کمر از روی mri – تشخیص و درمان دیسک کمر و گردنتشخیص و درمان دیسک کمر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *