تشخیص و درمان دیسک کمر و گردن

تشخیص و درمان دیسک کمر و گردن

تشخیص و درمان دیسک کمر و گردن

تشخیص و درمان دیسک کمر و گردن

تشخیص و درمان دیسک کمر و گردن اگر در سریع ترین زمان ممکن و در مراحل اولیه انجام گیرد. در این حالت می تواند از بروز مشکلات جدی در آینده و از شدید تر شدن مشکل جلوگیری کرد. موردی مهمی که در این میان وجود دارد این است .که باید بحث درمان به وسیله پزشکان متخصص مانند دکتر مجید قربان زاده انجام گیرد .تا بتوان در سریع ترن زمان ممکن بهبود پیدا کرد. با توجه به اینکه وجود مشکل در کمر، گردن و ستون فقرات و مفاصل و بخش‌های دیگر که مربوط به تخصص پزشکان ارتوپد است. کار بسیار پیچیده و دشواری است. و به گونه ای نیازمند تخصص و تبحر فوق العاده بالا در این زمینه است. پس باید تمام کسانی که دردهایی را در کمر و گردن خود احساس می‌کنند. برای درمان سریع و قطعی به پزشکان متخصص ارتوپد مانند دکتر مجید قربان زاده مراجعه نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بیماری های دیسک کمر و گردن با ما همراه باشید.

دیسک کمر چیست؟

دیسک کمر معمولا به خاطر وارد شدن فشار زیاد به عضلات کمر و افزایش یافتن سن بروز می‌کند. که از مهم‌ترین نشانه‌های آن می‌توان به دردهای مزمن و شدید اشاره کرد که معمولاً در قسمت پشت بدن و یا پا ها مشاهده می گردد. با توجه به اینکه دردهای دیسک کمر مزمن و شدید هستند و باعث می‌شود تا زندگی افراد مختل شود. و انجام برخی از کار ها محدود شود به همین دلیل با تشخیص و درمان سریع می توان از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کرد.
مطالعه بیشتر  اصلاح انحرافات استخوان و مفاصل

 تشخیص دیسک کمر

برای تشخیص دیسک کمر باید آزمایشهایی مانند ام آر آی و سی تی اسکن انجام گردد. تا بدین ترتیب به صورت دقیق، دیسک کمر تشخیص داده شود. اگر فرد سابقه پزشکی و یا سابقه بیماریهای فیزیکی همانند فتق دیسک کمر داشته باشد. در این حالت دیگر نیازی به انجام آزمایش نیست. و در همان مراحل اولیه این مشکل تشخیص داده می‌شود و پزشک شروع به درمان میکند.

دیسک گردن

دیسک گردن یکی از بیماری‌های بسیار آزار دهنده می باشد. که از مشخصه های اصلی آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد.
  • بروز دردهای بسیار
  •  گزگز کردن یا تیر کشیدن بخش گردن اشاره کرد. که در برخی مواقع ممکن است افراد این دردها را با درد قلبی اشتباه بگیرند.
  •  در برخی مواقع هم درد دیسک گردن ممکن است در دستها بروزکند. بدون اینکه فرد خود متوجه این موضوع باشد.
  • درد دست ها به حالت انتشاری و افزایش یافتن درد از بالا به پایین  مخصوصاً این درد بیشتر در دست چپ بروز می کند
اگر این مشکل سریع تشخیص داده شود به همان میزان احتمال درمان نیز افزایش پیدا می کند. به شرطی که به پزشک متخصص و حرفه ای مانند دکتر مجید قربانزاده مراجعه نمایید.

تشخیص دیسک گردن

در ابتدا پزشک برای تشخیص دیسک گردن معاینات فیزیکی را شروع می‌کند. که در دست ها و پاها انجام می گیرد. تا بتواند دامنه حرکتی و علائمی که ممکن است ریشه عصبی داشته باشد را تشخیص دهد. همچنین باید آزمایشهای خاصی مانند ام آر آی و نوار عصبی تهیه گردد. تا بدین ترتیب پزشک با تشخیص دقیق و شدت بیماری بتواند مراحل درمان را شروع نماید. اگر به پزشکان متخصص مراجعه گردد در این حالت احتمال درمان افزایش پیدا می‌کند و معمولا پزشکان حرفه ای و با تجربه ای مانند دکتر مجید قربانزاده به راحتی می‌توانند بیماری‌های مزمن ستون فقرات، گردن، لگن و… را خیلی سریع تشخیص داده و اقدام به درمان نمایند.
مطالعه بیشتر  تشخیص و درمان بیماری ‎های زانو و لگن

راههای درمان دیسک گردن

راه های درمان دیسک گردن بر حسب شدت بیماری در بیماران مختلف می‌تواند متفاوت باشد. معمولا در مراحل اولیه پزشک سعی می‌کند از درمان های غیر از جراحی استفاده کند.

درمان های غیر جراحی عبارتند از :

  • بیمار می تواند  از گردن بند های طبی و یا داروهای خاصی که پزشک تجویز میکند استفاده کنند.
  • انجام نرمش های خاصی
  •  محدودیت‌های حرکتی که به وسیله پزشک توصیه می گردد.
  • اگر تمام موارد یاد شده به گونه‌ای پاسخگو نبودند و مشکل بیمار حل نشد. در این حالت در مرحله نهایی پزشک عمل جراحی را برای درمان دیسک گردن انتخاب می کند.

جراحی دیسک گردن

لازم به ذکر است که به جراحی دیسک گردن نیز یک پروسه خاص را دارد. و باید آزمایشهای بسیار خاصی انجام گیرد تا پزشک از کسب نتیجه دلخواه پس از اتمام عمل مطمئن شود. چون در برخی مواقع وجود برخی از مشکلات خاص در بیماران باعث می گردد. تا احتمال موفقیت در عمل کاهش پیدا کند. در واقع می‌توان گفت که امکان انجام عمل های جراحی در تمام افراد ممکن نیست. و باید این مورد نیز مورد بررسی قرار گیرد. از مهم‌ترین گزینه‌هایی که در این میان وجود دارد شما باید همیشه به پزشک متخصص و حرفه ای مراجعه نمایید. بدین ترتیب می‌توانید علاوه بر بهبود از بروز مشکلات بسیار جدی دیگر نیز جلوگیری کنید. به طور مثال پزشکانی که تازه کار هستند و تخصص کافی در این باره ندارد. در همان مراحل ابتدایی انجام عمل های جراحی را توصیه می کنند. که این مورد کاملا اشتباه بوده و با کوچکترین خطای پزشک ممکن است. آسیب‌های بسیار جدی و جبران ناپذیری در بیمار ایجاد گردد.
مطالعه بیشتر  بازسازی رباط صلیبی و درمان مینیسک
در واقع مهمترین و اساسی ترین بخش در بهبود بیماران انتخاب پزشک معالج متخصص و حرفه ای در این زمینه می باشد. با توجه به اینکه تشخیص و درمان این مشکلات بسیار پیچیده بوده و به گونه‌ای نیازمند تخصص بالا است. که خوشبختانه وجود پزشکان حرفه ای مانند دکتر مجید قربان زاده تمام نگرانی های بیماران را برای دسترسی به پزشک متخصص از بین برده است.

بهترین دکتر ارتوپد در تهران

پیدا کردن بهترین دکتر ارتوپد نقش بسزایی را در درمان قطعی و رهایی از دردهای مزمن دیسک کمر و گردن دارد. که دکتر قربان زاده جزو بهترین پزشکان ارتوپد در تهران می باشد. که در مرزداران و در غرب تهران مشغول به فعالیت می باشد. تمام افرادی که دچار دردهای شدید در بخش گردن و کمر هستند. به راحتی می‌توانند برای درمان قطعی این مشکلات و تشخیص سریع و رهایی از شر در ها و برگشت به زندگی عادی به دکتر مجید قربان زاده مراجعه نمایند. تا بدین ترتیب مراحل تشخیص درمان خیلی سریع طی گردد.

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر مجید قربان زاده

پیج اینستاگرام دکتر مجید قربان زاده

کانال آپارات دکتر مجید قربان زاده

کانال نماشا دکتر مجید قربان زاده

———————————————————–

روشهای جدید درمان دیسک کمر – تشخیص دیسک کمر خفیف – نحوه استراحت برای درمان دیسک کمر – علائم دیسک کمر درمان دیسک کمر با ورزش – از چه راهی بفهمیم دیسک کمر داریم – تشخیص و درمان دیسک کمر – تشخیص دیسک کمر از روی mri – تشخیص و درمان دیسک کمر و گردنتشخیص و درمان دیسک کمر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *