آسیب های زانو در بیماران زانو شناور

آسیب های زانو در بیماران زانو شناور

آسیب های زانو در بیماران زانو شناور

آسیب های زانو در بیماران زانو شناور

آسیب های زانو در بیماران زانو شناور چیست؟   بیماری زانو شناور چیست؟ بهترین پزشک برای تشخیص آسیب های زانو شناور در بیماران زانو شناور چه کسی می باشد؟ و افرادی که دچار این مشکل هستند برای درمان چه باید کنند؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آسیب های زانو در بیماران زانوی شناور با ما همراه باشید.

زانوی شناور چیست؟

به شکستگی که در بخش بالا و پایین مفصل زانو ایجاد می‌شود. و معمولاً به خاطر اعمال فشار بسیار زیاد رخ می دهد را زانوی شناور می گویند. مثلا موقع تصادف های بسیار شدید ممکن است چنین اتفاقی بیافتد. و از رایج‌ترین شکستگی استخوان ران شکستگی باز استخوان تیبیا میباشد.

علائم زانوی شناور چیست؟

از رایج ترین علائم زانوی شناور می‌توان به کوتاه شدن اندام و یا بروز دردهای بسیار شدید هنگام لمس محل اشاره کرد. که باید پزشکان ارتوپدو  متخصص مانند دکتر مجید قربان زاده شکستگی را تشخیص دهند. چون ممکن است شکستگی داخلی مفصلی یا خارجی مفصل به وجود آمده باشد.

که رایج ترین و معمولی ترین روش برای انجام این عمل معاینه اولیه می باشد. و بعد از اینکه مشکل تشخیص داده شد با بیهوشی فرد اقدام به درمان میشود. لازم به ذکر است که از ام آر آی و یا تصویربرداری با آزمایش های دیگر می توان. برای تشخیص دقیق تر شدن مشکل استفاده کرد.

مطالعه بیشتر  استئونکروز یا نکروز آوسکولار چیست ؟

عوارض زانوی شناور چیست؟

اگر زانوی شناور به وسیله پزشکان متخصص و حرفه ای تشخیص داده شود و به موقع درمان گردد.در این حالت عوارض آن به حد اقل می رسد. که از جمله عوارض این بیماری می‌توان به  موارد زیر اشاره کرد:

 • عفونت
 • جوش نخوردن، یا بد فرم جوش خوردن
 • به وجود آمدن محدودیت حرکتی

که این موارد بسیار مهم و حساس می باشد. و به گونه ای باید تمام افرادی که دچار چنین مشکلاتی شده اند خیلی سریع به پزشک مراجعه کنند. تا با انجام معاینات و درمان های اولیه احتمال جوش خوردن صحیح استخوان مهیاء گردد. جوش خوردن با انحراف باعث می گردد تا بیمار  تا آخر عمرش دچار محدودیت های حرکتی شود و یا تا آخر عمر نتواند حرکت کند، ورزش کند و بدود.

آسیب های زانو در بیماران زانو شناور

آسیب های زانو در بیماران زانو شناور

درمان زانوی شناور

مهم‌ترین مورد در بحث درمان استخوان شکسته شده و آسیب دیده این است. که محل شکستگی شدت شکستگی در مرحله اول با انجام تصویربرداری آزمایشات و معاینات اولیه به صورت دقیق مشخص گردد.  سپس بر حسب شرایط بیمار روش درمانی مختلفی استفاده می گردد. که اکثر از روش تهاجم یا همان عمل های جراحی برای جوش دادن و به گونه اتصال بخش شکسته شده استفاده می‌شود.

و با توجه به اینکه انجام عمل‌های جراحی در بخش زانو، مفاصل، ستون فقرات و لگن و غیره بسیار حساس و دشوار است. و نیازمند تخصص و تبحر فوق العاده بالا است. به همین دلیل باید تمام بیماران به این مورد دقت نمایند و باید انجام این عمل ها به وسیله پزشکان متخصص و متبحری  انجام شود.  تا بدین ترتیب بیماران بدون هیچ گونه عارضه ای بتوانند به سلامتی خود دست پیدا کنند.

مطالعه بیشتر  بازسازی رباط صلیبی و درمان مینیسک

لازم به ذکر است که مواردی مانند:

 • میزان آسیب وارد شده
 • میزان خرد شدگی یا شکستگی استخوان
 • محل شکستگی
 • نوع الگوی شکستگی

جزو مواردی هستند که باعث می شوند روش های مختلفی برای جراحی انتخاب گردد.

بهترین متخصص ارتوپد در تهران

خوشبختانه امروزه وجود پزشکان متخصص و حرفه ای. در زمینه تشخیص و درمان مشکلات مربوط به مفاصل ستون فقرات، لگن و … باعث شده است. تا امکان تشخیص و درمان بسیاری از مشکلات به راحتی امکان پذیر شود. در واقع با توجه به اینکه بحث درمان مشکلات به وجود آمده در ستون فقرات، استخوان بندی افراد بسیار مهم حساس می باشد. پس باید تمام افرادی که دچار مشکلاتی شده اند به پزشکان متخصص و حرفه ای ارتوپد مراجعه کنند. تا بدین ترتیب درمان به بهترین شکل ممکن انجام شود.

که در برخی مواقع ممکن است افزایش یافتن سن بیماری‌های خاص و یا بروز تصادف های خاص. باعث ایجاد مشکل در بخش از استخوان بندی افراد در قسمت‌های مختلف گردد.

در واقع می‌توان گفت که بحث ارتوپدی یکی از سخت ترین و حساس ترین  بحث ها می‌باشد. که تمام بیماران به گونه ای باید در انتخاب پزشک معالج خود دقت کنند. و به هیچ عنوان مراجعه به پزشکان تازه‌کار توصیه نمی گردد. چون کوچکترین اشتباه و یا خطا در تشخیص و درمان ممکن است. باعث بروز مشکلات های بسیار جدی شود که تا آخر عمر قابل درمان نباشد.

اشتباهات رایج در انتخاب دکتر مناسب

متاسفانه در برخی مواقع مشاهده می‌شود که بیماران فقط به خاطر اینکه. هزینه عمل های جراحی به وسیله پزشکان خاص پایین است به همین دلیل پزشکان تازه کار و بی تجربه را انتخاب می‌کنند. در صورتی که از عوارض آن اطلاع ندارند. چون انجام عمل های جراحی برای ترمیم مشکلات به وجود آمده در بخش استخوان و مفاصل بسیار حساس و دشوار است. و به گونه‌ای تنها تخصص و تبحر پزشک می تواند تضمین کننده برگشت سلامتی شما باشد.

مطالعه بیشتر  نقاهت پس از آرتروسکوپی

در صورتی که عدم توجه به این مورد ممکن است باعث شود. تا آخر عمر دچار مشکلات بسیار جدی و محدودیت های حرکتی شوید. و یا حتی ممکن  است تا آخر عمر نتوانید حرکت کنید و یا ورزش کنید این موارد بسیار حساس هستند. و تنها موردی که باید افراد به آن دقت کنند این است که تخصص و تبحر فرد را در نظر بگیرند. چون بحث هزینه به هیچ عنوان حائز اهمیت نبوده و این سلامتی شما است که مهم می باشد.

لازم به ذکر است که در برخی مواقع هم مشاهده می گردد اطرافیان فقط به خاطر توصیه های دیگران پزشکان خاصی مراجعه می‌کنند. که باید به این مورد هم دقت کنید چون به هیچ عنوان توصیه های دوستان و آشنایان پایه علمی و اساسی ندارد. و همه افراد بر حسب تجربه ها و شنیده های خود پزشک خاصی را بدون دلیل جزو بهترین پزشکان معرفی می کنند. در صورتی که توجه به رزومه فعالیت و سابقه کار در محل های مختلف بهترین گزینه برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با پزشک متخصص می باشد که باید به این مورد هم دقت نمایید.

 

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر مجید قربان زاده

پیج اینستاگرام دکتر مجید قربان زاده

کانال آپارات دکتر مجید قربان زاده

کانال نماشا دکتر مجید قربان زاده

———————————————————–

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 دیدگاه

  • سلام خدمت شما برای از بین بردن درد زانو باید اول بررسی کرد که درد شما از چه نوعی است. سپس راه کارای مناسب به شما ارائه خواهد شد.

  • سلام خدمت شما
   تصادفاتی که در انها به مفاصل زانو فشار وارد شود
   ورزشهای سنگین که بیستر با پا و زانو سرکار داشته باشد
   اضافه وزن
   میانسالی و کهولت سن
   تغذیه نامناسب و دیگر دلایل میتواند باعث زانو درد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *